Pazar , Haziran 24 2018
Ana Sayfa / Ataşehir Psikolog / Uzman Psikolojik Danışman Fatma Tosuntaş Karakuş – ATAŞEHİR

Uzman Psikolojik Danışman Fatma Tosuntaş Karakuş – ATAŞEHİR

İletişim Bilgileri

Tel: 0216 455 97 18

Gsm: 0551 551 48 38

E-Mail: f.tosuntas@pakuapsikoloji.com

Adres: Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı Gardenya Konutları 7/1 D:2 Mc Donald’s Binası, Ataşehir / İstanbul

Web: pakuapsikoloji.com

fatma tosuntaş karakuşLisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden derece alarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini aynı bölümde tamamlayarak “uzman psikolojik danışman” ünvanını almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programı‘nı tamamlayarak “çift ve aile terapisti” olarak uzmanlaşmıştır.

Bireysel danışmanlık çalışmalarını, psikodinamik bir yaklaşım temelinde götürmekte; mesleki gelişimine katkı sağlamak için almış olduğu EMDR, hipnoterapi, transaksiyonel analiz, sistemik yaklaşım, stratejik aile terapisi, çözüm odaklı terapi, imago çift terapisi, sanat terapisi eğitimlerini bu zeminle birleştirmektedir.

Ayrıca; Stan Tatkin tarafından geliştirilmiş olan “Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım (PACT)” 1. Düzey ve 2. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır.

On yılı aşkın süredir çeşitli eğitim kurumları ve danışmanlık merkezlerinde yürüttüğü meslek hayatında; psikolojik danışmanlık ve psikoloji alanında, gerek yurt içi gerek yurt dışında düzenlenen çok sayıda seminer, sempozyum ve kongreye katılmıştır. Bunun yanı sıra, cinsel istismara uğramış çocuklara ve ailelere yönelik bir projede görev almıştır. Bireysel ve çift terapisi alanlarında süpervizyonlara devam etmektedir.

Ailelere, yetişkinlere ve alanda çalışan uzmanlara çok çeşitli konularda eğitim ve seminer çalışmaları yürütmüştür ve halen eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir.

Denver II Testi, Gessell, Goodenough, Frostig Görsel Algı Testi, Peabody, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama testi, Stanford Binet Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Löisa Düs ve CAT testi ve Temel Kabiliyetler testinin (7-11 yaş) uygulayıcısıdır.

Mesleki platformda; Türk PDR Derneği, EMDR Derneği ve Çift ve Aile Terapisi Derneği’ne üyedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir