Pazar , Haziran 24 2018
Ana Sayfa / Bakırköy Psikolog / Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz Aytaç – BAKIRKÖY

Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz Aytaç – BAKIRKÖY

İletişim Bilgileri

Tel: 0212 661 78 87 – 0212 661 92 66

Gsm:

E-Mail:

Adres: Ataköy 9. Kısım D:13 – B Kapısı D:13, (Yunus Emre Kültür Merkezi karşısı), Ataköy/İSTANBUL

Web: www.ilknuryilmaz.com 

Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz Kimdir?

Psikolog İlknur YILMAZ
Psikolog İlknur YILMAZ

1975 yılında İstanbul’da doğan İlknur Yilmaz, 1993 yılında Özel Tercüman Koleji’nden mezun oldu. 1998 yılında, Boğaziçi Üniversitesi’nin “Psikoloji” ve “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” olmak üzere (çift anadal programı), iki bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini yine Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Uzmanlık tezi olarak “Türk infertil kadın hastalarda depresyon ve kaygının belirleyicileri: Sosyal destek, cinsiyet rolü eğilimi, infertilite nedeni ve öz-saygı” başlıklı çalışmayı yaptı.

İlknur Yılmaz, üniversite eğitimi boyunca çeşitli terapi merkezlerine bağlı olarak gönüllü psikolojik danışmanlık ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi-Nevroz servislerinde staj yaptı. 1999-2003 tarihleri arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki HAYAT (Hasta ve Aileleri Yardımlaşma Araştırma Terapi) Ünitesi’nde şizofreni hastaları ile çalıştı. Yine bu süreçte, çeşitli terapi merkezlerinde psikoterapist olarak çalıştı.

2002-2004 yılları arasında PANDOST’ta (Panik Atak Dostları Derneği) psikolog/psikoterapist olarak görev aldı. 2004-2006 yılları arasında Bahçeci Kliniği/Alman Hastanesi Tüp Bebek Kliniğinde “infertilite (kısırlık) psikolojisi” alanında psikolog/psikoterapist olarak çalışmaya başladı. Kendisinin 2005 yılında Amerika’daki Boston IVF’ten almış olduğu “Mind/Body Program for Infertility” (İnfertil hastalar için Zihin/Beden Çalışma Programı) sertifikası bulunmaktadır. 2006-2008 yılları arasında V.K.V. Amerikan Hastanesi Üreme Sağlığı Ünitesi’nde kısırlık teşhisi almış çiftlerle ve kadın ruh sağlığı üzerine çalışan Yılmaz, 2008-2009 yılları arasında ise Yaşasın Hayat Kliniği’nde ağırlıklı olarak obezite/kilo yönetiminin psikolojik yönü ve yeme bozuklukları üzerine çalıştı.

“Şimdi”nin gücüne inanan ve psikoterapi çalışmalarında bilişsel-davranışçı terapi yaklaşımını benimseyen Yılmaz, kurucusu olduğu psikoterapi ve psikolojik danışmanlık ofisinde, psikoterapist olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir