Pazar , Haziran 24 2018
Ana Sayfa / Kadıköy Psikolog / Psikolog Dr. Özlem Çağın Tosun – KADIKÖY

Psikolog Dr. Özlem Çağın Tosun – KADIKÖY

İletişim Bilgileri

Tel: 0216 363 3116

Gsm: 0532 172 7027

Adres: Bağdat Cad., Selamiçeşme Mevkii, Güzel Sk., No:11A / 9 Bilkan Apt.
Kadıköy / İstanbul

E-Mail: info@pinnapsikoloji.com

Web: www.pinnapsikoloji.com

Psikolog Dr. Özlem Çağın TOSUN Kimdir?

Merkezimizin kurucusu ve yöneticisidir.

psikolog doktor özlem çağın tosun resmi
Özlem Çağın TOSUN

2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine başladı ve 2006 yılında uzmanlığını tamamladı. Bu eğitim boyunca Bilişsel-Davranışçı Terapi eğitimi aldı. Hacettepe Tıp Fakültesi psikiyatri servisi ve yine Hacettepe Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları anabilim dalında klinik psikoloji stajlarını tamamladı. Klinik değerlendirme ve krize müdahale, nöropsikolojik değerlendirme ve çeşitli psikolojik testlerle ilgili mesleki eğitimler aldı.

2007 yılında Okan Üniversitesi’nde uzman psikolog olarak çalışmaya başladı ve Tuzla kampüsündeki Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. 2007-2010 yılları arasında bu merkezin yürütücülüğünü yaptı, üniversite öğrencileriyle bireysel danışmanlık, psikoterapi, psikoeğitim seminerleri ve grup çalışmaları gerçekleştirdi. 2006-2010 yılları arasında Virginia Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nün “Dönüşümsel Sistemik Aile Terapisi” eğitimini tamamlayarak Satir Institude of the Pacific onaylı ‘aile ve çift terapisti’ ünvanı aldı. Bu eğitim sürecinde programın yürütücüsü Sibel Erenel’in asistanlığını yaptı. Kathlyne Maki-Banmen tarafından verilen ‘çift ve aile terapisi atölye çalışmalarını’ tamamladı. 2010 yılından bu yana ‘Çift ve Aile Terapisti’ olarak psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

2010-2012 yılları arasında psikoterapi çalışmalarına İzmir’de devam etti. Bu sırada İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde ek görevli olarak lisans dersleri verdi.

2012-2014 yılları arasında ise Okan Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programında ek görevli olarak yüksek lisans dersleri verdi.

Akademik çalışmalarına, Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı’nda devam etmiş, “utanç duygusunun ilişkisel ve kültürel özellikleri” hakkındaki teziyle 2014 yılında doktor ünvanı almıştır. Boğaziçi Üniversitesindeki doktora eğitimi süresince Psikodinamik Yönelimli Terapi eğitimi almış, böylelikle psikoterapi becerilerini ve bakış açısını genişletme fırsatı bulmuştur.

Türk Psikologlar Derneği (TPD), Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ve International Family Therapy Association (IFTA) üyesidir.

Çalıştığı Alanlar

 • İlişki sorunları
 • Ayrışma – Bireyleşme – Bağımlılık
 • Kıskançlık, güvensizlik
 • Ayrılık, terk edilme
 • Evlilik dışı ilişki
 • Boşanma ve boşanmaya uyum
 • İnfertilite ve başa çıkma
 • Tüp bebek süreciyle başa çıkma
 • Kayıp ve yas
 • Depresyon
 • Anksiyete / kaygı
 • Panik atak Travma

Uzmanlık Alanları

 • Psikodinamik Terapi
 • Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi
 • İnfertilite Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

İş Deneyimi

Okan Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı
2012 – Halen
Ek görevli olarak klinik psikoloji yüksek lisans dersleri vermektedir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü
2010 – 2012
Ek görevli olarak psikoloji lisans dersleri vermiştir.

Artı Psikolojik Danışmanlık
2010 – 2012
İzmir’de Doç. Dr. Azmi Varan’nın kurduğu bu merkezde, bireysel psikoterapi, çift ve evlilik terapisi hizmetleri vermiştir.

Virginia Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü
2007 – 2010
Enstitünün kurucusu ve başkanı olan Sibel Erenel’in asistanlığını yürütmüştür.

Okan Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi
2007 – 2010
Uzman Psikolog olarak Okan Üniversitesi Tuzla kampüsünde Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezinin kurulmasını gerçekleştirmiştir. Bu süre boyunca merkezin yürütücülüğünü yapmış, psikoterapi, grup çalışma ve psikoeğitim seminerleri yürütmüştür.

Yayınları

Tosun, A., Maçkalı, Z., Çağın-Tosun, O., Kapucu-Eryar, A. ve Mansell, W. (In press). Extreme appraisals of internal states and length of remission in remitted bipolar patients. Archives of Neuropsychiatry.

Maçkalı, Z.,Tosun, A., Çağın-Tosun, O., Gursu Hariri, A., Akkaya, C., Iyidogan, E., & Süer Yalçın, E. (2014). The Turkish adaptation, validity and reliability of the Brief-HAPPI. Turkish Journal of Psychiatry, 25(2): 124-32.

Çağın, Ö., & Dağ, İ. (2009). Are obsessive beliefs and interpretative bias of intrusions predictors of obsessive compulsive symptomatology? A study with a Turkish sample. Social Behavior and Personality, 37 (3), 355-364.

Çağın, Ö. (2005). Dogum sonrası depresyonun etiyolojisinin biyopsikososyal bakıs açısından degerlendirilmesi. Türk Psikoloji Yazıları, 8 (16), 55-71.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir